Volvo C30: Działanie

Akumulator

Lampka kontrolna (4) blokady antyalkoholowej sygnalizuje stan akumulatora:

Akumulator


UWAGA Blokadę antyalkoholową należy przechowywać w jej uchwycie. Dzięki temu akumulator blokady antyalkoholowej będzie pozostawać całkowicie naładowany i będzie ona automatycznie włączana w momencie otwarcia samochodu.

Przechowywanie

Przechowywanie


Miejsce przechowywania i stacja ładowania modułu ręcznego.

 •  Aby wyjąć moduł ręczny blokady alkoholowej z jego uchwytu należy go lekko nacisnąć i puścić - spowoduje to jego wysunięcie i umożliwi wyjęcie.
 •  Umieszczając moduł ręczny z powrotem w uchwycie, należy go wcisnąć, aż zostanie zablokowany.
 •  Moduł ręczny należy przechowywać w uchwycie - zapewni mu to najlepszą ochronę i pozwoli utrzymać jego akumulatory w stanie pełnego naładowania.

Przed uruchomieniem silnika

Blokada antyalkoholowa zostaje włączona automatycznie i jest gotowa do użycia w momencie otwarcia samochodu.

 1.  Blokada antyalkoholowa jest gotowa do użycia, gdy lampka kontrolna (6) pali się na zielono.
 2.  Wyjąć blokadę antyalkoholową z uchwytu.

  Jeśli w momencie otwarcia samochodu blokada antyalkoholowa znajduje się poza pojazdem, trzeba ją najpierw aktywować za pomocą wyłącznika (2).

 3.  Rozłożyć ustnik (1), wziąć głęboki wdech i dmuchać w ustnik równomiernie, aż rozlegnie się kliknięcie po upływie około 5 sekund. Rezultatem będzie jedna z alternatyw podanych poniżej w tabeli Wynik badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu.
 4.  Jeżeli nie pojawi się żaden komunikat, może to oznaczać usterkę funkcji przesyłania danych do samochodu - w takim przypadku należy nacisnąć przycisk (3), aby przesłać wynik badania do samochodu ręcznie.
 5.  Złożyć ustnik i umieścić blokadę antyalkoholową w uchwycie.
 6.  Po potwierdzeniu, że zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu nie przekracza dopuszczalnej wartości, silnik należy uruchomić w ciągu 5 minut - w przeciwnym razie trzeba będzie powtórzyć badanie.

Wynik badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu

Lampka kontrolna (5) + tekst na wyświetlaczu

Działanie

Zielona lampka + ALCOGUARD TEST ZATWIERDZONY Uruchomić silnik - nie wykryto żadnego alkoholu.
Żółta lampka + ALCOGUARD TEST ZATWIERDZONY Uruchomienie silnika jest możliwe - zmierzona zawartość alkoholu jest wyższa niż 0,1 promila, ale niższa niż obowiązująca dopuszczalna wartość maksymalnaA.
Czerwona lampka + TEST NIE ZATW.

CZEKAJ 1 MINUTĘ

Uruchomienie silnika nie jest możliwe - zmierzona zawartość alkoholu jest wyższa niż obowiązująca dopuszczalna wartość maksymalnaA.

A Dopuszczalne wartości są różne w różnych krajach, należy więc dowiedzieć się, jakie wartości obowiązują w danym kraju. Patrz też rozdział zatytułowany "Informacje ogólne o blokadzie antyalkoholowej" na stronie164.

UWAGA Po zakończeniu jazdy silnik można uruchomić ponownie w ciągu 30 minut bez potrzeby przeprowadzania nowego testu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

  Funkcje

  Ustnik do przeprowadzenia badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.  Wyłącznik.  Przycisk nadajnika.  Lampka sygnalizuj& ...

  O tym należy pamiętać

  Przed badaniem zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu Aby zapewnić prawidłowe działanie urządzenia i uzyskać możliwie jak najbardziej dok& ...

  Zobacz tez:

  Mycie i pielęgnacja
  Wyposażenie samochodu W niniejszym rozdziale opisane są wszystkie modele samochodów oraz wszystkie wyposażenia seryjne, krajowe a także seryjne, które oferowane są dla danej serii samochodów. Opisane zostały również wersje wyposa&# ...

  Światła cofania, przeciwmgłowe (pokrywa bagażnika)
  Otworzyć pokrywę bagażnika, a następnie zdjąć osłonę światła. Odkręcić nakrętkę mocującą światło. Ostrożnie wyciągnąć lampę na zewnątrz. Odłączy ...

  Kierunkowskazy (na błotnikach)
  Otworzyć klapę bagażnika, a następnie zdjąć osłonę świateł. Odkręcić obydwie nakrętki mocujące światło (zalecany klucz nasadowy). Zwolnić zatrzask mocujący, ostrożnie wyciągając ...

  Categorie