Volvo C30: Działanie

Akumulator

Lampka kontrolna (4) blokady antyalkoholowej sygnalizuje stan akumulatora:

Akumulator


UWAGA Blokadę antyalkoholową należy przechowywać w jej uchwycie. Dzięki temu akumulator blokady antyalkoholowej będzie pozostawać całkowicie naładowany i będzie ona automatycznie włączana w momencie otwarcia samochodu.

Przechowywanie

Przechowywanie


Miejsce przechowywania i stacja ładowania modułu ręcznego.

 •  Aby wyjąć moduł ręczny blokady alkoholowej z jego uchwytu należy go lekko nacisnąć i puścić - spowoduje to jego wysunięcie i umożliwi wyjęcie.
 •  Umieszczając moduł ręczny z powrotem w uchwycie, należy go wcisnąć, aż zostanie zablokowany.
 •  Moduł ręczny należy przechowywać w uchwycie - zapewni mu to najlepszą ochronę i pozwoli utrzymać jego akumulatory w stanie pełnego naładowania.

Przed uruchomieniem silnika

Blokada antyalkoholowa zostaje włączona automatycznie i jest gotowa do użycia w momencie otwarcia samochodu.

 1.  Blokada antyalkoholowa jest gotowa do użycia, gdy lampka kontrolna (6) pali się na zielono.
 2.  Wyjąć blokadę antyalkoholową z uchwytu.

  Jeśli w momencie otwarcia samochodu blokada antyalkoholowa znajduje się poza pojazdem, trzeba ją najpierw aktywować za pomocą wyłącznika (2).

 3.  Rozłożyć ustnik (1), wziąć głęboki wdech i dmuchać w ustnik równomiernie, aż rozlegnie się kliknięcie po upływie około 5 sekund. Rezultatem będzie jedna z alternatyw podanych poniżej w tabeli Wynik badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu.
 4.  Jeżeli nie pojawi się żaden komunikat, może to oznaczać usterkę funkcji przesyłania danych do samochodu - w takim przypadku należy nacisnąć przycisk (3), aby przesłać wynik badania do samochodu ręcznie.
 5.  Złożyć ustnik i umieścić blokadę antyalkoholową w uchwycie.
 6.  Po potwierdzeniu, że zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu nie przekracza dopuszczalnej wartości, silnik należy uruchomić w ciągu 5 minut - w przeciwnym razie trzeba będzie powtórzyć badanie.

Wynik badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu

Lampka kontrolna (5) + tekst na wyświetlaczu

Działanie

Zielona lampka + ALCOGUARD TEST ZATWIERDZONY Uruchomić silnik - nie wykryto żadnego alkoholu.
Żółta lampka + ALCOGUARD TEST ZATWIERDZONY Uruchomienie silnika jest możliwe - zmierzona zawartość alkoholu jest wyższa niż 0,1 promila, ale niższa niż obowiązująca dopuszczalna wartość maksymalnaA.
Czerwona lampka + TEST NIE ZATW.

CZEKAJ 1 MINUTĘ

Uruchomienie silnika nie jest możliwe - zmierzona zawartość alkoholu jest wyższa niż obowiązująca dopuszczalna wartość maksymalnaA.

A Dopuszczalne wartości są różne w różnych krajach, należy więc dowiedzieć się, jakie wartości obowiązują w danym kraju. Patrz też rozdział zatytułowany "Informacje ogólne o blokadzie antyalkoholowej" na stronie164.

UWAGA Po zakończeniu jazdy silnik można uruchomić ponownie w ciągu 30 minut bez potrzeby przeprowadzania nowego testu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

  Funkcje

  Ustnik do przeprowadzenia badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.  Wyłącznik.  Przycisk nadajnika.  Lampka sygnalizuj& ...

  O tym należy pamiętać

  Przed badaniem zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu Aby zapewnić prawidłowe działanie urządzenia i uzyskać możliwie jak najbardziej dok& ...

  Zobacz tez:

  Informacje ogólne na temat systemu wspomagania parkowania
  Przednie i tylne czujniki odległości od przeszkody. System ten ułatwia kierowcy parkowanie. Częstotliwość sygnału odzwierciedla odległość do przeszkody. OSTRZEŻENIE Wspomaganie parkowania nie zwalnia kierowcy z zachowania ...

  Sygnalizacja niezamknięcia drzwi
  Jeżeli którekolwiek z drzwi bocznych, pokrywa komory silnika3 lub drzwi bagażnika nie są prawidłowo zamknięte, kierowca jest o tym w odpowiedni sposób informowany. Mała prędkość jazdy Gdy prędkość samochodu nie przekrac ...

  Funkcja niezależnego napędu (jazda bez naciskania pedału przyspieszenia)
  Funkcja ta umożliwia bardziej elastyczne manewrowanie samochodem przy niewielkiej prędkości (parkowanie, korki...). Gdy silnik pracuje na biegu jałowym, hamulec jest zwolniony i wybrane jest położenie D, M lub R, samochód rusza w momencie zwolnienia peda& ...

  Categorie