Należy sprawdzać okresowo czystość wnętrza, także pod dywanikami, gdzie może gromadzić się woda mogąca powodować korozję blachy.
SIEDZENIA I ELEMENTY Z TKANINY
Kurz należy usuwać miękką szczotką lub odkurzaczem. Aby dobrze oczyścić poszycie inne niż tkaninowe, zaleca się zwilżyć szczotkę. Siedzenia najlepiej przecierać gąbką zamoczoną w roztworze wody i neutralnego detergentu.
SIEDZENIA SKÓRZANE (zależnie od wyposażenia)
Suchy brud należy usuwać delikatnie irchą lub wilgotną szmatką, nie wywierając zbyt dużego nacisku.
Plamy z płynów lub tłuszczów należy usuwać suchą, wchłaniającą szmatką, nie przecierając. Następnie przetrzeć wilgotną szmatką lub irchą zmoczoną wodą z neutralnym mydłem. Jeżeli plama nadal pozostaje, należy zastosować produkty specyficzne, ściśle przestrzegając uwag podanych w ich instrukcjach.
OSTRZEŻENIE Nie należy nigdy używać alkoholi. Należy upewnić się, że używane produkty nie zawierają alkoholu i pochodnych nawet o niskim stężeniu.
ELEMENTY Z TWORZYWA I POSZYCIA
Elementy wewnętrzne z tworzywa należy czyścić szmatką, najlepiej z mikrofibry, zwilżoną roztworem wody i detergentu neutralnego bez środków ściernych.
Do czyszczenia tłustych lub odpornych plam należy używać produktów specyficznych, nie zawierających rozpuszczalników, aby nie zmienić wyglądu i koloru elementów.
W celu pozbycia się ewentualnego kurzu należy używać szmatki z mikrofibry, ewentualnie zwilżonej wodą. Odradza się stosowanie ręczników papierowych, ponieważ mogą one pozostawiać ślady.
ELEMENTY OBITE SKÓRĄ (zależnie od wyposażenia)
Do czyszczenia tego typu elementów należy stosować wyłącznie wodę z neutralnym mydłem. Nie należy używać nigdy alkoholi lub produktów na bazie alkoholu.
Przed użyciem produktów specyficznych do czyszczenia wnętrza pojazdu należy upewnić się, że dany produkt nie zawiera alkoholu lub produktów na bazie alkoholu.
UWAGA
173) Do czyszczenia wewnętrznych części
samochodu nigdy nie należy stosować
produktów łatwopalnych, takich jak eter lub
benzyna rektyfikowana. Ładunki
elektrostatyczne, które powstają podczas
czyszczenia, mogą spowodować pożar. 174) Nie należy trzymać butli aerozolowych w samochodzie: niebezpieczeństwo wybuchu. Butle aerozolowe nie powinny być poddawane działaniu temperatury powyżej 50C. Wewnątrz samochodu nagrzanego przez słońce temperatura może znacznie przekroczyć tę wartość. 175) Na podłodze pod zestawem pedałów nie mogą znajdować się żadne przeszkody: należy upewnić się, czy ewentualne dywaniki są dobrze rozciągnięte i nie przeszkadzają przy naciskaniu na pedały. |
OSTRZEŻENIE 81) Do czyszczenia szybki zestawu wskaźników i deski rozdzielczej nie należy stosować alkoholu, benzyny ani ich pochodnych. |
Rejestr danych
Państwa samochód jest wyposażony w pewną
liczbę komputerów, których zadaniem jest
ciągłe sprawdzanie i monitorowanie prawidłowego
działania i parametrów pracy pojazdu.
Niektóre z tych komputerów mogą rejestr ...
Kurtyny powietrzne (IC)
Działanie kurtyn powietrznych
Kurtyny powietrzne (IC) stanowią część systemu
bezpieczeństwa składającego się z
pasów bezpieczeństwa i bocznych oraz czołowych
poduszek powietrznych. Kurtyny
powietrzne ukryte są wewnątrz ...
Światła mijania
Reflektor prawy
Aby wymienić żarówkę 1 ,
należy
skręcić całkowicie kołami do
wewnątrz;
nacisnąć na zaczepy pokazane na i wyjąć pokrywę;
wyjąć gumową zaślepkę;
rozłą ...