(*) W przypadku używania koła zapasowego w sytuacji awaryjnej należy sprawdzić jego ciśnienie i w razie konieczności doprowadzić je do wartości zalecanych dla opony na osi, na której jest używane.
(**) Dla wersji/rynków, gdzie przewidziano. Alternatywnie można stosować opony będące w stanie zapewnić jednakowe osiągi.
UWAGA
177) Prędkość maksymalna dla opon zimowych ze wskaźnikiem "Q" nie może
przekraczać 160 km/h; ze wskaźnikiem "T" nie może
przekraczać 190 km/h; ze wskaźnikiem "H" nie może przekraczać 210 km/h;
należy jednak przestrzegać obowiązujących przepisów Kodeksu
drogowego. 178) W razie stosowania opon zimowych o indeksie prędkości niższym niż podano w Wyciągu ze świadectwa homologacji nie należy przekraczać maksymalnej dopuszczalnej prędkości podawanej dla stosowanego indeksu. 179) Jeśli samochód jest wyposażony w koło zapasowe o rozmiarach mniejszych od koła normalnego (z oponami 17" dostarczane jest koło zapasowe 16") lub w zapasowe koło dojazdowe, należy przestrzegać następujących zaleceń. Zapasowe koło dojazdowe (dla wersji/rynków, gdzie przewidziano), jest specyficzne dla tego modelu samochodu; nie należy stosować w samochodzie zapasowych kół dojazdowych z innych modeli. Zapasowego koła dojazdowego należy używać tylko w sytuacji awaryjnej. Użycie powinno być ograniczone do niezbędnego minimum i prędkość nie powinna przekroczyć 80 km/h. Na zapasowym kole dojazdowym lub innym kole zapasowym zastosowano naklejkę w kolorze pomarańczowym, na której przedstawiono podstawowe ostrzeżenia dotyczące użycia koła zapasowego i odnośnych ograniczeń w użyciu. Naklejki tej nie należy absolutnie usuwać ani zasłaniać. Na naklejce podane są następujące informacje w czterech językach: "Uwaga! Tylko do użytku tymczasowego! 80 km/h max! Należy możliwie jak najszybciej wymienić na standardowe koło pojazdu. Nie zasłaniać tych informacji". Na zapasowe koło dojazdowe lub inne koło zapasowe nie należy absolutnie zakładać żadnego kołpaka koła. Należy odpowiednio dostosować styl jazdy samochodem, jeśli zamontowane jest zapasowe koło dojazdowe lub inne koło zapasowe. Należy unikać przyspieszeń i nagłego hamowania, gwałtownego skręcania i szybkiego pokonywania zakrętów. Trwałość całkowita zapasowego koła dojazdowego jest przewidziana na około 3000 km. Po tym przebiegu należy wymienić oponę na nową tego samego typu. Nie należy montować w żadnym przypadku opon tradycyjnych na obręczy przewidzianej dla dojazdowego koła zapasowego. Należy możliwie jak najszybciej naprawić i zamontować wymienione koło. Niedopuszczalne jest stosowanie jednocześnie dwóch lub więcej zapasowych kół dojazdowych lub innych kół zapasowych. Nie należy smarować gwintów śrub przed ich zamontowaniem: mogą się one samoczynnie odkręcić. |
Wskaźniki zasięgu
Gdy w zbiorniku AdBlue zostanie osiągnięty
poziom rezerwy albo po wykryciu wadliwego
działania systemu oczyszczania spalin SCR,
wskaźnik umożliwia poznanie, z chwilą
włączenia zapłonu, szacunkowej drogi
w kilometrach, którą może prze ...
Wskaźnik zalecanego biegu
Zasada działania
System ten zaleca w aktualnej sytuacji podczas
jazdy bieg pozwalający na najbardziej korzystne
zużycie paliwa. Gdyby okazało się, że na innym
biegu zużycie będzie niższe, otrzymają Państwo stosowne wskazówki zmiany bi ...
Opony zimowe
Producent samochodu zaleca użytkowanie
opon zimowych o konkretnych wymiarach.
Rozmiar opon zależy od wersji silnika. Opony
zimowe należy zakładać na wszystkie cztery
koła.
UWAGA
W sprawie doboru obręczy kół i ogumienia
do tego samoch ...