Samochód wyposażony jest w napinacze pasów bezpieczeństwa miejsc przednich, które w przypadku gwałtownego zderzenia czołowego cofają o kilka centymetrów taśmę pasa, gwarantując w ten sposób dokładne przyleganie taśmy pasa do ciała pasażera, zanim rozpocznie się akcja przytrzymania pasem.
O uaktywnieniu napinaczy pasów świadczy cofanie się taśmy pasa bezpieczeństwa w kierunku zwijacza.
Ponadto samochód ten wyposażony jest w drugie urządzenie napinające (instalowane w strefie listwy progu): o jego uaktywnieniu świadczy skrócenie metalowej linki oraz zwinięcie osłony zabezpieczającej.
Podczas interwencji napinaczy wydziela się pewna ilość dymu, który nie jest szkodliwy i nie oznacza początku pożaru.
Napinacz nie wymaga żadnej obsługi ani smarowania: wszelkie czynności zmieniające jego pierwotny stan wpłyną negatywnie na jego skuteczność.
Jeżeli, w wyniku nieprzewidzianych zdarzeń (np. powodzi, sztormu itp.), urządzenie zostało zalane wodą i/lub błotem, należy zwrócić się do ASO marki Fiat w celu dokonania jego wymiany.
OSTRZEŻENIE W celu zapewnienia maksymalnej ochrony dzięki działaniu napinacza należy ustawić taśmę pasa bezpieczeństwa w taki sposób, aby ściśle przylegała ona do klatki piersiowej i do bioder.
Olej silnikowy
W niekorzystnych warunkach eksploatacji
może dochodzić do nadmiernego wzrostu
temperatury oleju i jego zwiększonego zużycia.
Poniżej podano kilka przykładów niekorzystnych
warunków eksploatacji.
W przypadku dłuższych podróży ...
Przestrzeń bagażowa
Wsunąć końcówkę wkrętaka i delikatnie
przekręcić, wypychając lampkę.
Wyjąć przepaloną żarówkę.
Włożyć nową żarówkę.
Oświetlenie kabiny w bagaż ...
Ładowanie akumulatora za pomocą prostownika
W przypadku systemu Stop & Start
ładowanie akumulatora nie wymaga
jego odłączania.
Odłączyć akumulator.
Przestrzegać instrukcji podanych przez
producenta prostownika.
Podłączyć akumulator, zaczynając od
zacisku (-).
Sprawdzi& ...