Informacje ogólne
W celu zabezpieczenia instalacji elektrycznej w samochodzie przed uszkodzeniem w wyniku zwarcia lub przeciążenia, wszystkie obwody i urządzenia elektryczne chronione są bezpiecznikami.
Bezpieczniki w samochodzie umieszczone są w dwóch miejscach:
Wymiana bezpiecznika
Jeżeli przestaje działać jakieś urządzenie lub funkcja elektryczna, to prawdopodobnie nastąpiło chwilowe przeciążenie obwodu i przepalenie bezpiecznika.
W każdej skrzynce znajdują się także bezpieczniki zapasowe. Jeżeli ten sam bezpiecznik przepala się regularnie, oznacza to, że w jego obwodzie elektrycznym jest uszkodzenie.
W takim wypadku firma Volvo zaleca zwrócenie się do autoryzowanej stacji obsługi Volvo w celu sprawdzenia i naprawy.
OSTRZEŻENIE
Podczas wymieniania bezpiecznika nie
wolno używać bezpieczników o natężeniu
wyższym niż zalecane lub obcych przedmiotów. Może to spowodować znaczne uszkodzenie układu elektrycznego samochodu i doprowadzić do pożaru. |
Holowanie
Należy pamiętać o tym, aby zapłon był
włączony, patrz strona 53, w przeciwnym
razie nie będzie można włączyć świateł mijania,
tylnych świateł, kierunkowskazów ani
wycieraczek.
W razie awarii instalacji elek ...
Hak holowniczy
W przypadku zdejmowanego haka holowniczego
należy ściśle przestrzegać instrukcji
instalacji jego odłączanej części, patrz.
OSTRZEŻENIE
Jeżeli samochód jest wyposażony w zdejmowany
hak holowniczy Volvo:
Przestrzeg ...
Otwieranie
Należy wykonać, co następuje:
pociągnąć w kierunku pokazanym
strzałką dźwignię 1 umieszczoną w okolicy pedałów
po stronie kierowcy;
nacisnąć na dźwignię 2 w kierunku pokazanym strza ...