W celu zwiększenia ochrony, w razie zderzenia wszyscy pasażerowie powinni podróżować na siedząco i stosować odpowiednie systemy ochronne, obowiązujące również niemowlęta i dzieci! Wymóg ten obowiązuje zgodnie z dyrektywą 2003/20/WE we wszystkich krajach członkowskich Unii Europejskiej.
Dzieci o wzroście poniżej 1,50 metra, do 12 roku życia, powinny być chronione specjalnymi systemami zabezpieczającymi i powinny być umieszczane na siedzeniach tylnych.
Według statystyk dotyczących wypadków siedzenia tylne oferują większą gwarancję bezpieczeństwa dla dzieci.
Dzieci, w przeciwieństwie do osób dorosłych, mają głowę proporcjonalnie większą i cięższą względem reszty ciała, natomiast mięśnie i struktura kości nie są jeszcze u nich całkowicie rozwinięte. W związku z powyższym, do utrzymania ich w czasie zderzenia wymagane są systemy odmienne od pasów bezpieczeństwa dla osób dorosłych, aby ograniczyć do minimum ryzyko obrażeń w razie wypadku, hamowania lub manewrów nagłych.
Dzieci powinny siedzieć w sposób bezpieczny i wygodny. W zależności od właściwości stosowanych fotelików zaleca się pozostawiać możliwie jak najdłużej (przynajmniej do 3-4 lat życia), foteliki dla dzieci w pozycji przeciwnej do kierunku jazdy, ponieważ jest to najbardziej chroniąca je pozycja w razie zderzenia.
Zaleca się wybierać zawsze najbardziej odpowiednie dla dziecka systemy ochronne; w tym celu zachęcamy do zapoznania się z Instrukcją obsługi dołączoną do fotelika, aby mieć pewność, że jest on odpowiedni dla dziecka, dla którego jest przeznaczony.
W Europie parametry systemów zabezpieczających dzieci są regulowane przez normę EKG-R44, która dzieli je na pięć grup wagowych:
Wszystkie urządzenia ochronne powinny posiadać dane homologacyjne i znak kontrolny na tabliczce przymocowanej na stałe do fotelika, której nie wolno absolutnie usuwać.
W Lineaccessori MOPAR dostępne są foteliki dla dzieci przeznaczone dla każdej grupy wagowej. Zaleca się stosować te właśnie foteliki, ponieważ zaprojektowane zostały specjalnie dla samochodów marki Fiat.
Zdejmowanie koła
Jeżeli zmiana koła odbywa się na drodze
publicznej, należy w odpowiednim miejscu
ustawić trójkąt ostrzegawczy. Samochód i
podnośnik powinny stać na płaskim i twardym
podłożu
OSTRZEŻENIE
Należy sprawdzi& ...
Wkładanie/wyjmowanie telefonu komórkowego
1. W zależności od modelu telefonu
komórkowego, wyjąć zaślepkę wtyczki
antenowej telefonu komórkowego, aby
telefon komórkowy dał się wsunąć
w adapter Snap-In.
2. Wsunąć telefon komórkowy w górę ...
Kontrolki świetlne
Sygnalizatory wzrokowe informują kierowcę o włączeniu danego systemu
(kontrolki działania lub wyłączenia) lub o pojawieniu się usterki
(kontrolka alarmowa).
Po włączeniu zapłonu
Niektóre kontrolki alarmowe włączają ...