Dzieci nie powinny być pozostawiane w samochodzie bez nadzoru, gdyż mogą stanowić zagrożenie dla siebie i innych osób, np. otwierając drzwi.
Siedzenie obok kierowcy i skrajne siedzenia na tylnej kanapie z zasady pozwalają na instalację uniwersalnych systemów zabezpieczenia dzieci z wszystkich przedziałów wiekowych, dopuszczonych dla danej grupy wiekowej.
Przewożenie dzieci tylko z tyłu
Testy wypadkowe wykazały, że najbezpieczniejszym miejscem dla dzieci jest tylna kanapa.
Aby uniknąć niebezpieczeństwa obrażeń ciała w razie wypadku, dzieci młodsze niż 12 lat lub mniejsze niż 150 cm należy przewozić na tylnym siedzeniu w odpowiednim, przeznaczonym do tego celu systemie zabezpieczającym.
Dzieci na fotelu pasażera
Gdyby konieczne było zamontowanie systemu zabezpieczenia dzieci na fotelu pasażera, wówczas należy wyłączyć przednie i boczne poduszki powietrzne po stronie pasażera, gdyż w przypadku ich wyzwolenia powstaje zwiększone ryzyko odniesienia obrażeń również dla dzieci korzystających z systemu zabezpieczenia.
Dezaktywacja poduszki powietrznej pasażera możliwa jest tylko wówczas, gdy samochód wyposażony jest w system ISOFIX oraz odpowiedni przełącznik poduszki pasażera na kluczyk.
Przełącznik na kluczyk do dezaktywacji poduszki powietrznej pasażera
Wyłączenie / ponowne włączenie
W dowolnym momencie nacisnąć przycisk
"ECO OFF", aby wyłączyć system.
Jest to sygnalizowane zapaleniem się kontrolki
przełącznika oraz wyświetleniem komunikatu.
Jeżeli wyłączenie nastąpiło
w trybie STOP, silni ...
Wskazania
Odtwarzacz CD
"Insert CD"
Kieszeń CD jest pusta.
"Error CD"
Nie można odczytać płyty CD lub jest ona
uszkodzona.
"Temp. CD"
Zbyt wysoka temperatura użytkowania.
Zmieniarka CD
"Insert CD"
Płyta CD wło& ...
Holowanie samochodu
MONTAŻ UCHWYTU HOLOWNICZEGO
Uchwyt do holowania, znajdujący się na
wyposażeniu samochodu, umieszczony
jest w pojemniku z narzędziami
w bagażniku.
Przód
Należy wykonać, co następuje:
odłączyć i wyjąć zaślepk ...