Urządzenia elektryczne w samochodzie w różnym stopniu obciążają akumulator. Gdy silnik samochodu został wyłączony, nie jest zalecane pozostawianie kluczyka z pilotem zdalnego sterowania w pozycji II. Zamiast tego przestawić kluczyk w położenie I, w którym zużycie energii jest mniejsze.
Należy pamiętać, że elektryczne gniazdo 12 V w przedziale bagażowym zapewnia zasilanie nawet po wyjęciu kluczyka z wyłącznika zapłonu.
Dobrze jest zdawać sobie sprawę z tego, że również inne urządzenia pobierają energię elektryczną. Gdy silnik nie pracuje, nie należy korzystać z urządzeń elektrycznych o dużym poborze prądu. Przykładem takich urządzeń są:
Gdy napięcie akumulatora jest niskie, na wyświetlaczu informacyjnym pojawia się komunikat TRYB OSZCZĘDZ. ENERGII.
Równocześnie, w celu zmniejszenia obciążenia akumulatora, następuje samoczynne ograniczenie poboru prądu przez niektóre odbiorniki energii elektrycznej lub ich wyłączenie, np.
zredukowanie prędkości dmuchawy i/lub wyłączenie radioodtwarzacza.
- W takim przypadku należy naładować akumulator, uruchamiając silnik na co najmniej 15 minut - ładowanie akumulatora przebiega szybciej podczas jazdy niż podczas pracy silnika na biegu jałowym na postoju.
Śliska nawierzchnia drogi
Należy ćwiczyć jazdę po śliskich nawierzchniach w kontrolowanych warunkach, aby poznać zachowanie samochodu.
Zegar
Ustawianie godziny
Na tablicy przyrządów
W celu ustawienia trybu 12h/24h, patrz Formaty
i jednostki na stronie 69.
1. Przycisk 1 w dźwigni kierunkowskazu
naciskać w górę lub w dół, póki na
wyświetlaczu nie pojawi się odpowiedni ...
Regulacja natężenia nawiewu
Nacisnąć jeden z tych
przycisków,
aby zwiększyć lub zmniejszyć
prędkość nawiewu wentylatora.
Symbol nawiewu (wiatraczek) wypełnia
się stopniowo w miarę wzrostu ustawianej
wartości.
Zmniejszenie nawiewu do minimum powoduje
...
Informacje ogólne
Napinanie części biodrowej pasa bezpieczeństwa.
Część biodrowa pasa bezpieczeństwa powinna
być ułożona jak najniżej.
Gdy pasy bezpieczeństwa nie są zapięte,
nawet ostrzejsze hamowanie może doprowadzić
do powa ...