Urządzenia elektryczne w samochodzie w różnym stopniu obciążają akumulator. Gdy silnik samochodu został wyłączony, nie jest zalecane pozostawianie kluczyka z pilotem zdalnego sterowania w pozycji II. Zamiast tego przestawić kluczyk w położenie I, w którym zużycie energii jest mniejsze.
Należy pamiętać, że elektryczne gniazdo 12 V w przedziale bagażowym zapewnia zasilanie nawet po wyjęciu kluczyka z wyłącznika zapłonu.
Dobrze jest zdawać sobie sprawę z tego, że również inne urządzenia pobierają energię elektryczną. Gdy silnik nie pracuje, nie należy korzystać z urządzeń elektrycznych o dużym poborze prądu. Przykładem takich urządzeń są:
Gdy napięcie akumulatora jest niskie, na wyświetlaczu informacyjnym pojawia się komunikat TRYB OSZCZĘDZ. ENERGII.
Równocześnie, w celu zmniejszenia obciążenia akumulatora, następuje samoczynne ograniczenie poboru prądu przez niektóre odbiorniki energii elektrycznej lub ich wyłączenie, np.
zredukowanie prędkości dmuchawy i/lub wyłączenie radioodtwarzacza.
- W takim przypadku należy naładować akumulator, uruchamiając silnik na co najmniej 15 minut - ładowanie akumulatora przebiega szybciej podczas jazdy niż podczas pracy silnika na biegu jałowym na postoju.
Śliska nawierzchnia drogi
Należy ćwiczyć jazdę po śliskich nawierzchniach w kontrolowanych warunkach, aby poznać zachowanie samochodu.
Uszczelnianie
Wyłączyć zapłon.
Obrócić selektor A do
położenia
"Naprawa".
Sprawdzić, czy przełącznik B jest
przechylony w położenie "O".
Nie należy wyciągać obcych ciał
wbitych w opon& ...
Uruchamianie zmieniarki CD
Uruchomienie zmieniarki CD może zająć kilka
chwil.
1. Włączyć radio, patrz strona 125.
2. Napełnianie i wkładanie magazynka CD,
patrz strona 133
3. Nacisnąć przycisk .
4.
Nacisnąć przycisk.
Wybór CD
Nacisnąć p ...
Urządzenie "follow
me home"
Włączanie
Ustawić wyłącznik zapłonu w położeniu
STOP.
W ciągu 2 minut pociągnąć lewą
dźwignię, jak w przypadku włączania
sygnałów świetlnych światłami
drogowymi; każde poci ...